«Від земської до середньої»

/Files/images/Новый рисунок (1).png

Школа! Найперша школа!

Тобі я вірність пронесу крізь все життя,

І з кожним роком хай міцніє друзів коло –

До тебе стежка не порине в забуття…

/Files/images/11.jpg

7 липня 1830 року з Цербста до колонії приїздить учитель Кох. До його обов’язків входило проведення 5 уроків щоденно. А також він був кантором і читцем місцевої лютеранської церкви.

Для того, щоб Кох міг навчати дітей, в Асканії-Нова була побудована школа.

4 січня 1831 року відбулася урочиста посвята Коха на посаду вчителя, а 5 січня цього ж року відбулося відкриття першої в історії селища школи. Число учнів щорічно складало від 20 до 30 чоловік. З кожного учня протягом року стягалась плата у розмірі 2-3 рублів асигнаціями.

/Files/images/12134.jpg

Місцева школа відразу привернула до себе велику увагу в окрузі, так як навіть в уїзному місті Перекопі не було шкільного навчального закладу, в якому б щоденно проводилося по п'ять уроків.

Учитель Кох зі старанням ставився до своїх обов'язків і пропрацював у даній школі до 1853 року.

З 1853 по 1855 роки обов'язки вчителя виконував викладач на прізвище Фель, якого відрядили до Асканії-Нова з іншої німецької колонії.

З 1855 року в Асканію -Нова присилають на посаду вчителя пастора із Кетена на прізвище Штейн.

У 1856 році асканійські землі перепродують іншому зрусілому німецькому колоністу Фрідріху Фейну. Царський уряд дозволив новим землевласникам відмовитися від подальших послуг чиновників Ангальт-Кетенського герцогства.

У 1857 році в Асканію-Нова приїжджає новий вчитель Кеплімт. Це була високоосвічена та ерудована людина. Щоденно він проводив у школі по п'ять уроків, а в спеціальному будинку для молитви під його керівництвом проходили богослужіння. Кеплімт допомагав багатьом жителям селища Асканія-Нова, Перекопу та інших сіл підготуватися до вступу у Сімферопольську гімназію. Близько 50 років віддав він учительській професії. Після смерті похований на першому асканійському цвинтарі.

За часів Е. Фальц-Фейна школа отримала статус «Земська однокомплектна школа» (1880).

У серпні 1890р. в асканійському маєтку Фрідріхом Едуардовичем Фальц-Фейном було відкрито 2-х класне земське сільське училище на 30 учнів, що утримувалось на кошти власника.

У часи Фрідріха Фальц-Фейна школа розташовувалась біля «зеленого» дому. Будівля мала квадратну форму та гострокінцеву двоскатну грибоподібну крівлю із черепиці. Це був просторий дім, який деякими атрибутами нагадував казарму загального користування .

Після революційних подій 1917 року і під час громадянської війни школа в Асканії-Нова продовжувала працювати. Вона розташовувалась в одноповерховому будинку, який знаходився неподалік від дому колишнього хазяїна Асканії-Нова Ф.Фальц-Фейна і мала назву «Дім батрацької молоді».

З 1927 по 1928 роки школа отримала статус «Семирічна трудова школа». У цій школі навчались діти чабанів, скотарів Асканії-Нова, відділків та навколишніх сіл: Ольговки, Покровки, Тавричанки, Скворцовки, Яновки та інших. При освітньому закладі діяв шкільний інтернат.

У цей час це була єдина семирічна школа у Новотроїцькому районі (Асканія-Нова входила до складу даного району).

Першим директором семирічки був Ковтун В.В., людина працелюбна, цілеспрямована, розумна. Навчання проходило за наступним циклом: чотири дні - навчання, п'ятий - вихідний.

/Files/images/1213.jpg

З 1930 року навчальний цикл змінився: п'ять днів - навчання, а шостий - вихідний.

Найтрагічнішим періодом у житті школи були роки страшних репресій (1933-1934рр). З різних причин керівництво школи швидко змінювалось. Новопризначені директори не встигали навіть ґрунтовно ознайомитись із діяльністю школи та складом учнів.

Останнім директором семирічної школи був Швець Л.Л.

З 1935 року семирічна школа в Асканії-Нова перша у Новотроїцькому районі отримала статус «Середня школа».

До 1938 року школа продовжувала існувати у старому фальц-фейнівському приміщенні (нині у ньому знаходиться школа підвищення кваліфікації співробітників сільського господарства) та у колишньому будинку керуючого господарством Фальц-Фейна (нині цієї будівлі не існує).

У 1938 році будується двоповерхова школа на 560 місць, а 1969 року була відкрита нова - триповерхова будівля, в якій зараз навчаються місцеві учні та діти з навколишніх сіл.

/Files/images/цц.jpg

Школа, відкрита у 1938р.

Найбільше учнів у школі було у період з 1970 по1980 роки - 1150 чоловік, з яких 370 - учні прилеглих сіл та відділків, котрих у школу щоранку підвозили п'ять автобусів. Тоді середня школа розташовувалась у двох корпусах. У новій триповерховій споруді навчалися учні 4-10класів за впровадженою у ті часи новою кабінетною системою.

/Files/images/ыы.jpg

Педагогічний колектив 2005року (директор Феденко Н.Г.)

За період свого існування школа випустила 94 медаліста.

Сьогодні навчальний заклад працює в експериментальному режимі, педагогічний колектив інтенсивно впроваджує ІКТ – технології навчання.

кол

Школа змінила статус на навчально-виховний комплекс. Директор НВК Асканія-Нова – Ольга Володимирівна Шапошнікова.

Кiлькiсть переглядiв: 873

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.